ریجن و تشخیص آن در PS4

امتیاز 5.00 ( 1 رای )
امتیاز دهی به این نوشته

ریجن در PS4

کاربرانی که کسنول  PS4 دارند قطعا با نام ریجن آشنا شده اند.در این مقاله قصد داریم در مورد ریجن و تشخیص آن در PS4 برای شما صحبت کنیم تا کاملا با این نام آشنا شوید و مشکلی از بابت تشخصی آن نداشته باشید.کنسول PS4 قطعا یکی از محبوبترین پلتفرم ها نزد گیمر ها میباشد.شرکت های بازی در دنیا هم همیشه اولین نسخه بازی خود را برای PS4 منتشر میکنند.و قابلیت هایی که در نسخه PS4 میباشد در سایر نسخه ها شاید دیگر نسخه ها یافت نشود.اما قطعا یکی از ویژگی هایی که باید در مورد PS4 بدانید آشنایی با نام Region میباشد.در ادامه با برتر گیم همراه باشید تا مشکلات شما برطرف شود.

ریجن در PS4 چییست ؟

ریجن و تشخیص آن در PS4 ریجن در پلی استیشن ۴ یعنی ترتیب بندی برای قاره های مختلف ، بدین صورت که شرکت پلی استیشن برای اینکه در مجموع ساخت و ارسالی های خود به قاره ها را مشخص نمایید برای هر قاره یک کد را در نظر گرفته است.

برای قاره آمریکا ریجین ۱ میباشد

برای قاره اروپا ریجین ۲ میباشد

برای قاره آسیا ریجین ۳ میباشد

  1. پلی استیشن محصولی از شرکت سونی از ژاپن هست که برای آمریکا طراحی شده است.
  2. از سال ۲۰۱۳ تا سال ۲۰۱۷ بیش از ۷۰ میلیون از این کنسول در دنیا به فروش رفته است.

چگومه بفهمیم رجین PS4 چنده؟

برای اینکه بدانید کد Region پی استیشن شما چیست کاره سختی ندارید.شما اگر روی کارتن PS4 خود را نگاه کنید با یک شکلی مواجه میشوید که میتوانید بفهمید چه ریجنی را دارد.

کد ریجین در روی بسته ps4

همانند تصویر بالا این کدی که مشخص شده است کد ریجن PS4 شما میباشد.

این مطلب را هم بخوانید  پرطرفدارترین بازی های ویدیوی در دنیا چیست؟

چگومه بفهمیم ریجن بازی PS4 ما چنده ؟

بر روی قاب بازی خریداری شده تصویری وجود دارد که میتوانید با استفاده از اون تصویر کد ریجن بازی خود را متوجه بشوید.

کد ریجین بر روی قاب بازی PS4

همانند تصویر بالا این کدی که مشخص شده است کد ریجن بازی PS4 شما میباشد.

شماره ریجن در PS4 چه اهمیتی دارد؟

ریجین و تشخیص آن در PS4 ریجین به این صورت نیست که فقط بازی که کد ریچین ۲ دارد فقط بر روی کسنولی اجرا شود که کد ریجین ۲ دارد.شما میتوانید بازی که کد ریجین ۱ دارد را برو روی نسخه ۲ و یا ۳ اجرا کنید محدودیتی از این بابت وجود ندارد

اما اهمیت این موضوع اینجا میباشد که آن هم این است که «ریجن دیتای مورد استفاده برای بازی دیجیتالی باید با ریجن اکانت حاوی بازی دیجیتالی یکسان باشد». یعنی اگر یک اکانت ریجن یک شامل یک بازی را تهیه کرده اید، باید دیتای آن بازی را نیز ریجن یک تهیه کنید. لازم به ذکر است که استفاده از ریجن های مختلف بازیهای دیجیتالی بر روی ریجن های مختلف کنسول ها مجاز است و مانند بازیهای فیزیکی هیچ اهمیتی ندارد.

آپدیت بازی ریجن در PS4 چگونه است؟

در مقاله ریجن و تشخیص آن در PS4 دونستن شماره ریجن برای آپدیت بازی یکی از اصلی ترین بخش ها میباشد. حتما باید آپدیت دانلودی شما با شماره ریجن شما یکی باشد.وگرنه اجرا نخواهد شد.اما شما میتوانید آپدیت بازی را از خود کنسول دانلود و دریافت کنید در این صورت به صورت خودکار آپدیت همون شماره ریجن بازی شما دریافت میشود.

نکته : توجه کنید که SAVE بازی فقط بر روی همون نسخه بالا میاد یعنی اگر شما بازی را تا نصفه برید و SAVE کنید بعد همون بازی با شماره ریجن دیگه ای را بزارید نمیتونید SAVE بازی خود را روی آن اجرا کنید باید بازی را از اول بروید.

چگونه در PS4 فیلم ببینیم؟

برای اجرای فیلم های بلوری بر روی PS4 باید دقت داشته باشید که فیلمی که دارید شماره ریجن آن چنده؛چون هر فیلم با شماره ریجن خاص خود فقط بر روی PS4 با همان شماره ریجن اجرا خواهد شد.

چگونه ورژن ps4 را بفهمیم، چگونه ریجن ps4 را بفهمیم، از کجا بفهمیم ورژن ps4 چنده، تشخیص ورژن ps4

ریجن آل در PS4 چیست؟

در مقاله ریجن و تشخیص آن در PS4 شما میتوانید بفهمید Region All یعنی همه کاره ؛ اگه بازی داشتین با شماره ریجن  ALL هیچ نگرانی نداشته باشید.اینجور بازی ها بر روی تمامی کنسول ها اجراه خواهد شد وو حتی SAVE هم کنید میتوانید تغییر شماره ریجن دهید و SAVE خود را ادامه دهید.

ریجن آل برای PS4

قیمت PS4 با توجه به شماره ریجن

قیمت ریجن یکی دوتا ویژگی دارد اول اینکه باید بدونید هیچ فرقی بین هیچ یک از شماره ریجن های کنسول ها در دنیا از نظر سخت افزاری و غیره وجود ندارد.پس نگران این نباشید که جنس ژاپن خوبه یا جنس آمریکا خوبه همه مثله هم هستن.

اما برای قیمت بستگی به واحد چول آن کشور دارد مثلا آمریکا دلار هست پس قیمت میره بالا.حواستون باشه که فرقی نداره.

مشخصات PS4

نتیجه گیری : خب متوجه شدین ریجن یعنی چی و به چه دردی میخوره و با این نام به صورت کامل آشنا شدین پس هیچ نگرانی از بابت شماره ریجن خود نداشته باشید و این شماره بهتره یا اون بده همه خوبن و مثله هم هستن خرابی هم داشته باشه شانسی هست اینجور نیست که ریجن شماره شما برای همه اینجوری باشه

امیدوارم از این مقاله ریجن و تشخیص آن در PS4 نهایت استفاده را کرده باشید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۳.۵ (۶ رای)