دلیل داغ شدن لپ تاپ هنگام بازی + رفع مشکل آن

امتیاز دهی به این نوشته

داغ شدن لپ تاپ

 

یکی از بزرگترین مشکلاتی که گیمیر های لپ تاپ با آن سر و کار دارند داغ شدن لپ تاپ هنگام بازی کردن میباشد.این مشکل به قدری برای آنها آزاد دهنده میباشد که ناچارند برای مدت زمانی به لپ تاپ استراحت دهند و دوباره به بازی خود ادامه بدهند.داغ شدن لپ تاپ دلیل های بسیاری دارد ما در این مقاله میخواهیم دلیل داغ شدن لپ تاپ هنگام کار کردن و بازی کردن و راه حل خنک کردن لپ تاپ را به شما بگوییم تا حدی این مشکل گیمیر ها برطرف شود و کمتر به لپ تاپ خود استراحت دهند.با برتر گیم در این بخش همراه باشید.

ما مردم و گیمیر ها هزینه هایی بسیاری را برای خرید یک سیستم خوب و یا خرید یک لپ تاپ نامبر وان خرج میکنیم که نهایت لذت را هنگام بازی کردن ببریم و هیچ مشکلی برای سیستم و باگ در بازی ایجاد نشود.اما با این وجود عدم دانستن نکاتی باعث میشود حتی لپ تاپ های بسیار خوب هم هنگام کار به مشکل بر بخورند و این بسیار برای یک گیمیر بد بوده و به نوعی روی اعصاب میباشد.

قطعا برای همه ما گیمیر های لپ تاپ پیش اومده داریم بازی میکنیم نیم ساعت از بازی که میگذرد کیبرد لپ تاپمون به قدری داغ میشود که درجا بازیو قطع میکنیم خارج میشویم و به لپ تاپ استراحت میدهیم یا برخی دیگر هنگام بازی از پنکه های زمینی جدا استفاده میکنند یا کولر روشن میکنند که فضا منزل خنک شود یا از فن های مخصوص خنک کننده لپ تاپ استفاده میکنند برای پایین اوردن دمای لپ تاپ ، تمامی این کار ها خوب و درست هست اما بهترین کار چه چیزی هست و راه چاره چیست برای سرد کردن قطعات داخلی لپ تاپ ؟

این مطلب را هم بخوانید  انواع نسخه های بازی و کرک ها

 

دمای بالای لپ تاپ

 

دلیل بالا رفتن دمای لپ تاپ و داغ شدن آن چیست ؟

دلیل های بسیاری برای این موضوع وجود دارد اما بزرگترین مشکلات این هست اول اینکه سیستم لپ تاپمون پایین هست و ما کاریو داریم انجام میدهیم که بیشتر از توان لپ تاپ میباشد مثله این هست که بازی FIFA 18 را  بخواهیم در سیستمی با گرافیک ۱۲۸ اجرا کنیم خب قطعا به مشکل میخوریم پس این کاملا طبیعی هست انتظار نداشته باشید که لپ تاپ در این مورد داغ نکند.

روشن بودن و فعالیت زمانی بالا باعث بالا رفتن دمای لپ تاپ میشود شما باید به اندازه هر زمانی که کار میکشید از لپ تاپ یه زمانی هم برای استراحت به قطعات لپ تاپتون اختصاص بدهید.

سنگین بودن لپ تاپ یعنی چی؟یعنی هارد لپ تاپو به زبونی عامیانه تا خرخره پر کرده باشید قطعا این تاثیر میذاره (اما برخی استادان فنی به قوله خودشون میان میگن اصلا ربطی نداره هرچی هم سنگین باشه لپ تاپ! جواب این اساتیدو با یک مثال عرض میکنم انشالله خودشون متوجه میشود.شما ۵۰ کیلو وزنه دستتون بگیرید بعد حالا شروع کنید به دویدن چقدر میتونید بدوید؟! دقیقا سنگین بودن هم همین هست وقتی لپ تاپ و یا کامیپوتر شما هاردش پر باشه بعد از مدتی کار کردن به مشکل بر میخورید)

یک مشکل دیگر هم گرم بودن فضای دور و بر لپ تاپ میباشد قطعا این موضوع در داغ شدن لپ تاپ تاثیر میگذارد.

 

سرد کردن لپ تاپ

روش سرد کردن دمای لپ تاپ چیست؟

خب حالا چطوری لپ تاپو خنک کنیم ، برای سرد شدن قطعات و دمای لپ تاپ چندتا کار اصولی نیازمند هست انجام دهید

این مطلب را هم بخوانید  آنالیز بازی های Need For Speed

در مرحله اول باید شما خودتون بازی و برنامه ای را اجرا کنید که در توان لپ تاپ شما باشد یا بازی هایی که قابلیت اجرا در حالت LOW ماننده PES را دارند شما در این حالت قرار دهید و بازی را اجرا کنید.

استفاده از فن خنک کننده برای زیر لپ تاپ یا همون استند و پایه خنک کننده میباشد.استفاده از استند تاثیر خیلی خوبی در سرد شدن لپ تاپ دارد و سعی کنید از خنک کننده هایی استفاده کنید که فن آن دقیقا زیر پردازنده شما قرار داشته باشد و این باعث سرد شدن سریعتر لپ تاپ میشود.

اگر پایه خنک کننده ندارید لپ تاپ را از زمین فاصله دهید و سپس کار کنید که در این صورت هوا به زیر لپ تاپ بتواند برسد و کمی در امر خنک کردن کمک کند.

 

فن خنک کننده لپ تاپ

 

تنظیمات بایوس لپتاپ خود را چک کنیدی یعنی تنظیمات نرم افزاری وجود دارند که به کامپیوتر می گویند چه درجه حرارتی بیش از حد داغ است و پنکه ها باید در چه دمایی فعال شوند.

فضای اطراف لپ تاپ را خنک نگه دارید تا دمای لپ تاپ کاهش یابد.

بازی هایی که نیازمند CPU بالا میباشند را بعد از هر زمان بازی خارج شوید و یک استراحت کوتاه بدهید به لپ تاپ و مجدد شروع کنید

از کارکردن با لپ تاپ به مدت طولانی خودداری کنید.

زمانی که بازی میکنید لپ تاپ به شارژ باشد در غیر این صورت برای برق از بازی استفاده میکند.(در زمانی که لپ تاپ در شارژ هست مصرف بازی از مدار خارج میشود و کل برق مورد نیاز لپ تاپ از شارژر دریافت میشود.)

این مطلب را هم بخوانید  آنالیز بازی Kingdom Come: Deliverance

 

 

خب با این راهنمایی ها دمای لپ تاپ شما کاهش میابد و بازده آن بالا خواهد رفت و عمر لپ تاپ نیز بیشتر خواهد شد.

منبع : برتر گیم

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۴.۶۷ (۳ رای)