چرا از بازی خود لذت نمیبریم

امتیاز دهی به این نوشته

بازی هیحان انگیز

قطعا برای شما گیمیر های معمولی و یا حتی گیمیر های حرفه ای پیش آمده است که بعد از نصب بازی یا بازی را که تا وسط های آن طی کرده اید از آن خسته میشوید و دیگر از آن لذت نمیبرید.در این مواقع میگویم شما راضی نیستید از بازی خود.در دنیای امروزی که بیش از پیش به سمت تکنولژی های پیشرفته تری میرویم بازی های حرفه ای تری پا به بازار گذاشته اند که طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب میکنند این شرکت ها تنها یک هدف را دنبال میکنند«اوج لذت از بازی توسط گیمیر»اما باز هم شاهد هستیم در مواقعی که از بازی خود بسیار خسته شده ایم ؛ حالا چه باید کرد؟!در این مقاله گیمینگ در مورد خسته کننده بودن بازی ها و لذت نبردن از آن صحبت خواهیم کرد با برتر گیم همراه باشید.

هدف از خرید و یا دانلود بازی

قطعا اولین هدف ما از خرید بازی و یا دانلود بازی برای گوشی خود یا کامپیوتر و حتی کنسول خود نهایت لذت و هیجان میباشد کمتر کسی پیدا میشود که تنها هدفش در خرید بازی سرگرم شدن باشد بدون آنکه هیچ لذتی از آن ببرید.اول از هر چیزی باید به این نکتخ توجه کرد که به چه بازی علاقه داریم و چه سبکی مورد پست ما میباشد ؛ بعد از فهمیدن این موضوع باید به دنیا بازی مورد پسند خود در این بخش بگردیم تا بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم.

مثلا گیمیر های بازی های ورزشی و مخصوصا فوتبال همیشه بین دو گزینه PES یا FIFA شک میکنند که کدام بازی را انتخاب کنند قطعا برای انتخاب این بازی ها باید چند مورد را برسی کرد اینکه شما به ویرایش و ادیت بازی علاقه دارید یا خیر اگر بله هست پس باید به سمت PES بروید یا اینکه به سبک بازی واقعیتری مورد پست شماست باید به سمت FIFA بروید و خیلی چیز های دیگر که خود گیمیر بیشتر با آن آشنا میباشد.

این مطلب را هم بخوانید  بازی GTA V پرفروش‌ترین بازی تاریخ

لذت از بازی

 

تاریخ انقضا بازی

کاربران بسیاری وجود دارند که یک بازی را سالهاست دنبال میکنند بدون آنکه آپدیتی برای آن دریافت کنند یا چیزی دیگری و یا بخشی دیگری را تست نمایند.قطعا تکراری بودن بازی باعث دل زدگی میشود و گیمیر از آن خسته شده و بعد از مدتی دیگر هیچ لذتی از آن نمیبرد باید هر بازی را مدتی معلوم بازی کرد و سپس آپدیتی را نصب نماییم یا نسخه جدیدی را دریافت کنیم یا کلا تغییر موضوع دهیم در همان سبک.

مثلا علاقمندان به بازی های تفنگی سالها بازی کانتر را بازی میکردند این تکراری بودن بازی باعث خستگی شده و اوجه لذت را نمیتوان حس کرد باید تغییر سبک داد مثلا بازی تفنگی و جنگی و اکشنی ماننده Call of duty را نصب کرد و بازی کنیم این تغییر هم باعث هیجان بیشتر شده هم مارا وارد دنیایی جدید کرده و هم اینکه از بازی خود لذت میبریم.

مدت زمان بازی

خب بحث اصلی این میباشد که یک بازی را چقدر در روز برای آن وقت بگذاریم و بازی کنیم؟در اینجا گیمیر های حرفه ای ساعت ها پشت سیستم نشسته و میخکوب به بازی کردن میپردازند درسته لذت میبریم خیلی هم هیجان دارد اما مشکل اینجاست که بعد از مدتی ما خسته میشویم و باید یا بازی را تغییر دهیم یا همان بازی را تکرار کنیم.

برای مثال در بازی های مرحله ای و ماجراجویانه ما ساعتها به بازی کردن میپردازیم و بازی را که باید در دو ماه سه ماه تمام کنیم در دو هفته با پایان میرسانیم خب اینجا مجبوریم یا بازی جدیدی را تجربه کنیم یا همان بازی را از اول پیش ببریم یا در مثالی دیگر در بازی PES اگر یک مسترلیگ را شروع کنیم نهایتا دو الی سه فصل بازی کنیم یا یک تیم دیگر آن هیجان و لذت کافی را نمیبریم یا به تیمی دیگر در لیگی دیگر ترنسفر میشویم یا کلا یک مسترلیگ جدید را شروع میکنیم.

این مطلب را هم بخوانید  برترین گیم های اندروید در ماه گذشته - آوریل 2018

گیمیر

 

نتیجه گیری :

اگر گیمیری هستیم که به شدت به بازی کردن علاقمندیم سعی کنیم بازی های متنوعی را در سبک بازی مورد علاقه خود تست نماییم و بازی کنیم.مدت زمان بازی های خود را کوتاه کنیم در این مواقع هم بازی زمان بیشتری را میبرد برای به پایان رساندن و هم اینکه نیازی نیست مجدد آن بازی را از اول برویم.

در دنیای جدید گیمیر ها برای بازی خود تاریخ انقضا دارند و بعد از آن مدت سمت آن نمیروند و ورژنی جدید را تجربه مینمایند.پس سعی کنیم بازی های متنوع در سبک مورد علاقه خود را بازی نماییم و نهایت لذت و هیجان را ببریم.اصل یک بازی نهایت لذت و هیجان و رساندن ما به نقطه اوج و جوش میباشد.

فضای و محیط بازی جوری باشد که خسته کننده نباشد و بازی های دونفره یا رقابتی قطعا تاثیر بسیار خوبی در لذت بردن ما از بازی دارد.

منبع : برتر گیم

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (۱ رای)