شناخت سبک های مختلف بازی

امتیاز 1.00 ( 1 رای )
امتیاز دهی به این نوشته

سبک های بازی

ممکن هست برای همه ما گیمیر ها چه حرفه ای و یا چه تازه کار سبک های بازی غیر آشنا باشه و با نام هایی برخورد میکنند که نمیدونند اسم این سبک چی هست؛یا بازی میخواهیم دانلود کنیم نمیدونیم تو چه سبکی هست و این مشکل برای همه ما بوده که چجوری برطرف شود.ما در این مقاله تمامی سبک های بازی های کامپیوتری را به شما معرفی خواهیم کرد تا دیگر مشکلی از بابت شناخت این بازیها نداشته باشید و به راحتی بتوانید بفهمید که این بازی چه مدل سبکی را دارد و برای دیگران هم توضیح دهید.در این مطلب تمامی سبک های بازیهارا به صورتی کاملا گویا و زبانی گیمیری بیان کردیم که راحت بتوانید آشنا شوید با برتر گیم همراه باشید.

خب بازیهای کامپیوتری چندین مدل سبک دارند که ما همیشه قاطی میکنیم که این چه سبکیه این چه جوریه و یا تو مقاله هایی که در سایت های دیگه میخونیم ممکن هست گویا نباشه برامون به همین دلیل اینجا با زبانی گیمیری تمامی این بخش هارا به ترتیب میگیم تا متوجه بشوید.


 • سبک بازی استراتژیک

بازی های استراتژیک بازیهایی هستند که از نمایی بالا به بازی مشرف هستید و تمامی بخش های بازی را زیر نظر دارین و یه جورایی یه منطقه را با جزئیات میتوند ببنیید.

مثال برای بازی استراتژیک : بازی کلش اف کلنز برای اندروید و بازی قلعه یا همون جنگ های صلیبی برای کامپیوتری بهترین مثالی هست که میتونیم برای بازی های استراتژیک بزنیم.

 

بازی استراتژیک

 


 • سبک بازی ماجراجویی

بازی های ماجراجویانه یک نوع سبک خاص و معمایی هست که شما در بازی با یک داستان و ماجرایی سر و کار دارید که تا انتها باید بازی کنید و از بازی سر در بیارید.در این نوع بازی ها به صورت اول شخص هست یعنی فقط یک نفر هست تو بازی که کنترلش میکنید.

کسی که بازی ماجراجویانه بازی میکنه خیلی خاصه چون باید واقعا حوصله داشت بازیو تموم کرد و از تمامی بخش ها پی برد 🙁

مثال برای بازی ماجراجویی : بازی معروف شمشیر شکسته یا راز جزیره میمیون از بهترین نوع های بازیهای ماجراجویانه هست.

این مطلب را هم بخوانید  آنالیز بازی FAR CRY 5 برای PC

 

بازی ماجراجویی

 


 • سبک بازی اکشن

بازی های اکش فکر نکنم نیازی به توضیح خاصی داشته باشه از اسمش پیداست اکشن یعنی هیجانو درگیریو تفنگیو همه چی شامل میشه یکی از محبوبترین سبک های بازی در دنیا هست بازیهای اکشن.

مثال برای بازی اکش : خیلی مثال میتونیم بگیم مثلا بازی بتمن بازی اسیسن کرید بازی کال اف دیوتی و کلی بازی دیگه.

 

 


 • سبک بازی مبارزه ای

بازی مبارزه ای هم از اسمش معلوم هست یعنی دعوا و درگیری بزن بزن فقط مبارزه هست رزمی کاری و غیره توش داره دفاع در مقابل حمله بازی های ورزشی خاص هم شامل میشه مثلا بازی جودو بازی تکواندو اینجور بازی ها از سبک بازی مبارزه ای به حساب میاد.

مثال برای بازی مبارزه ای : مثلا بازی تیکن یکی از بهترین مثال هایی هست که میشه ازش نام برد.

 

بازی مبارزه ای

 


 • سبک بازی آنلاین

این نوع بازی ها فقط باید اینترنت داشته باشیم و به صورت چند نفره هست (یعنی با چند نفر در دنیا یا چندین هزار نفر رقابت میکنی اما خودت تنها مسئول بازی هستی ) برای بازی کردنش باید به سرور مرکزی بازی وصل باشیم تا به صورت آنلاین تغییراتمون تو بازی اعمال بشه

خوبی بازی آنلاین این هست که خیلی هیجان داره حسه رقابت به ادم دست میده

مثال برای بازی آنلاین : کلش اف کلنز مثال خوبی برای این بازی هست

 

بازی آنلاین

 


 • سبک بازی اول شخص

بازی اول شخص یعنی یک بازی که کسی که کنترلشو داری نمیتونی تموم قدو بالای اون طرفو ببینی فقط یه بخش ازش قابل دیدن هست (به زبان رسمی هم اینجوری میشه گفت که تمامی بازی از دیده کاراکتر اصلی بازی قابل دیدن هست)مثلا در بازی های تفنگی که فقز اصلحه اون شخص دیده میشه به اینا میگن اول شخص بازی های اول شخص جزو محبوبترین ها به حساب میاد.

این مطلب را هم بخوانید  بهترین بازی های کامپیوتری سال 2017 در دنیا چیست؟

مثال برای بازی اول شخص : بازی تفنگی کانتر بهترین مثال برای اول شخص هست

 

بازی اول شخص

 


 • سبک بازی سوم شخص

همون سبک بازی اول شخص هست اما اینجا تمومه قدو بالای طرف رو میتونی ببینی و کاراکتر جلو دوربین هست

مثال برای بازی سوم شخص : بازی تفنگی مکس پیس

 

سوم شخص

 


 • سبک بازی مسابقه ای

مشخصه دیگه باید مسابقه بدیم رقابتی باشه البته بازیهای مسابقه ای خودش دو بخش داره یکی ورزشی یکی دیگه هم ریس یا ماشینو سرعت اما کلا بازی های مسابقه ای یعنی رقابت که بیشتر شامل ماشینو موتور ایناست

مثال برای بازی مسابقه ای : بازی  ماشین need for speed

 

بازی مسابقه ای

 


 • سبک بازی ورزشی

بازی ورشی اینم مشخص هست بازی ورزشی باشه شامل رقابتو مسابقه و قهرمانی برنده و بازنده داشته باشه هماننده بازی مسابقه اما فقط ورزش

مثال برای بازی ورزشی : بازی fifa

 

بازی ورزشی

 


 • سبک بازی کژوال

بازی های کژوال از مدل بازی هایی هست که بیشتر تو اندروید به کار میره به صورت دو بعدی هست و معمایی و فکری

مثال برای بازی کژوال : بازی شطرنج بازی مربع های هم رنگ بهترین مثال برای این بازی ها هستند.

  اینو هم بگم بازی هایی مثل بازی سوپر ماریو از نوع سبک بازی کژوال هست دو بعدی و به صورت راست به چپ و یا بلعکس رفتن حرکت دوربین

 

بازی کژوال

 


 • سبک بازی نقش آفرینی

بازی نقش آفرینی شما باید از اول شروع بازی یک نقش را انتخاب کنید حالا یا یک نفش یا یک فرد را و سپس تا اخر بازی با اون کاراکتر پیش برید و باعث افزایش ارتقا اون شخص بشوید و اسطوره شدن و ماندگار شدن این نقشی که انتخاب کرده اید.

این مطلب را هم بخوانید  آنالیز بازی PlayerUknown Battlegrounds برای PC

مثال برای بازی نقش آفرینی : بازی تاج و تخت بازی ویچر بازی تاثیر فراگیر

 

بازی نقش آفرینی

 


 • سبک بازی بقا

بازی هایی با سبک بقا یعنی باید زنده بمانید تا موفق شوید با کلی مشکل و اتفاق در این نوع بازیها سر و کار دارید اما شما باید بتوانید در مقابل این مشکلات دوام بیاورید و پیروز شوید.

مثال برای سبک بازی بقا : بازی معروف گمشده یا بازی آخرین روز در زمین

 

بازی بقا

 


 • سبک بازی شبیه ساز

این بازی ها خیلی زیاد هستند نمیشه ازشون به صورت جزئی نام برد اما در یک مثال کلی براتون میگیم مثلا بازی Euro Truck Simulator یک بازی شبیه ساز رانندگی با کامیون هست و هر بازی که در واقعیت نمونه ای خوب را داشته باشد شبیه ساز به حساب می آید.

مثال برای بازی های شبیه ساز : Euro Truck Simulator

 

بازی شبیه ساز

 


 • سبک بازی موزیکال

بازی های موزیکال طرفداران خاص خودش را دارد به این صورت هست که شما با زدن یک کلید خاص یک صدایی در می آید و کاراکتر طبق اون صدا حرکت نشون میده و چیزایی شبیه به این

مثال برای بازی موزیکال : Magic Tiles 3

 

بازی موزیکال

 


 • سبک بازی ترسناک

خب از اسمش معلوم هست ترس وحشت بازیهای ترسناک جزو بازی های اکشن و هیجان انگیر به حساب میاد و خیلی جذاب هستند و هر لحظه باید منتظر یک اتفاق غیره منتظره باشید.

مثال برای بازی ترسناک : سیستم شاک ۲

 

بازی ترسناک

 

منبع : برتر گیم

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (۲ رای)