آموش رفع مشکلات در بازی

امتیاز دهی به این نوشته

حل مشکل

قطعا برای تمامی ما پیش اومده که بخواییم کاری انجام بدیم یا فایلی نصب کنیم تو سیستم و یا هر چیزه دیگری با ارور های مختلفی برخورد کردیم و مشکلاتی که هرکاری میکنیم برطرف نمیشود.

تو اینترنت و سایت های مختلف به نوعی این آموزش رفع این ارور ها توضیح داده شده بعضیعا درست و منطقی هست و بعضیا درست نیست.

ما در برترگیم در یک مقاله جامع و کلی بعد از مطالعه تمامی این مشکلات و با توجه به تجربه تا حد امکان هر نوع مشکلی که در اجرای بازی و یا نصب و یا هنگام بازی های مختلف ممکن هست باهاش برخورد کنید را جمع آوری کردیم و آموزش برطرف کردن این مشکلات را به شما توضیح دادیم.

این توضیحات به نوعی میباشد که در اکثر بازی ها با آن برخورد خواهید کرد و قطعا میتوانید ۹۰ درصد از مشکلات خود را در این مقاله برطرف کنید.

در اول کار شما باید تمامی برنامه های مورد نیاز یک بازی را نصب کنید که شامل :

 1. OpenAL
 2.  geforce nvidia
 3. NET Framework
 4. Nvidia PhysX
 5. Steam
 6. Microsoft Visual C++ Redistributable
 7. Amd
 8. Directx

قطعا نصب این برنامه ها اجباری میباشد نکته مهم : برنامه Steam پیشنیاز تمامی بازی ها نیست فقط یک برنامه ای برای اجرای دمو بازی میباشد و میتوانید این برنامه را نصب نکنید.

برای دانلود و نصب هر برنامه بر روی آن کلیک کنید و به صورت مستقیم آخرین آپدیت را از برتر گیم دریافت کنید

 

 • مواجه شدن با ارور های dll

رایجترین ارور در اجرای بازی ها ارور های با موضوع DLL میباشد مشکلات این ارور ها منظور از این ارور ها یعنی فایلی پیش نیاز باید در سیستم ۳۲ درایو C موجود باشد که پیشفرض ویندوز شما آنرا ندارد در این جا شما باید این فایل dll را جداگانه دانلود کنید و به صورت دستی نصب نمایید.

بیشترین ارور های dll که ممکن هست با آن برخورد کنید :

 1. ارور d3dx9_43.dll
 2. ارور xinput1_3.dll
 3. ارور MSVCP100.dll
 4. ارور MSVCP110.dll
 5. ارور physxloader.dll
 6. ارور D3dx.dll
 7. ارور Openal32.dll
 8. ارور Unarc.dll
 9. ارور ISDone.dll
 10. ارور ۳dmgame.dll
 11. ارور steam_api.dll

اگر شما برنامه های پیشنیازی که بهتون گفته شد را نصب کنید به این ارور ها برخورد نخواهید کرد یا حداقل ۷ تا از این ارور ها با نصب برنامه های پیشنیاز رفع خواهد شد اما اگر برطرف نشد روی هر ارور که گفته شده کلیک کنید فایل مربوط را دانلود کنید.

آموزش نصب فایل های dll :فایل dll دانلود شده را در مسیر C:\Windows\System32 بریزید.

در پایان هم اگر اروری بود که در لیست ما وجود نداشت برنامه Dll Files Fixer را دانلود کنید نصب کنید خودش خودکار تمامی فایل های dll مورد نیاز سیستم که شما ندارید را دانلود خواهد کرد و براتون نصب میکند.

 

 • مواجه شدن با ارور  stopped working

یکی بیشترین ارور هایی که در هنگام اجرای بازی ممکن هست با آن برخورد کنید ارور استپ ورکینگ میباشد

 stopped working

ارور  stopped working دلیل خاصی ندارد یعنی جوری باشه بگیم برید فلان کار را انجام بدین برطرف میشود.

در اینترنت کلی راه حل برای این مشکل بیان شده است اما بر حسب تجربه آزمون و خطا این مشکل را برطرف کردیم که دو سه راه بیشتر نیست انجام بدین مشکل شما هم برطرف میشود.

اگر بازی را نصب کردین و هنگام ورود به بازی با این ارور برخورد کردین اینو بدونید که بازی شما ممکن هست مورد داشته باشه یعنی بازی باید از شرکتی معتبر و بدون نقص باشد قطعا بازی هایی که شرکت های گیم منتشر میکنند بدون نقص نیست پیشنهاد ما این هست که تا حد امکان بازی را از اینترنت اوریجینال دانلود کنید یا اگر قادر به دانلود نیستین خرید اینترنتی بازیو انجام بدین (خرید اینترنتی بازی اورجینال نه خرید اینترنتی بازی شرکتی)

اگر بازی اصل و بدون نقص باشد این مشکل براتون ایجاد نمیشود.

 • خب من بازی اصلی دارم دانلودی هم هست بدون مشکل هم میباشد اما باز هم در هنگام اجرای بازی ارور  stopped working میده چیکار کنم؟

خب در اینجا شما باید چند چیز را برسی کنید و از درست بودن آن مطمعن باشید اول اینکه تمامی برنامه های مورد نیاز که در بالا گفته شد نصب شده باشه و دوم اینکه آپدیت ویندوز خودتونم برسی کنید در برخی مواقع با آپدیت بودن ویندوز این ارور رفع خواهد شد.

یا بر روی آیکن بازی کلیک راست کرده و بازیو با زدن گزینه Run As Administrator اجرا کنید.

در لپ تاپ هایی که از گرافیک اندویا بهره میبرند روی آیکن بازی کلیک راست کنید و گزینه Run with graphics processor را بزنید سپس گزینه Hight-Performance NVIDIA processor را بزنید در این حالت بازی با نهایت گرافیک اجرا شده و اگه قرار باشه اروری بده دیگه نباید بده

رفع ارور stopped working در ویندوز ۱۰

برای حل مشکلات  Stop Working در ویندوز ۱۰ می توانید ویندوز خود را جوری تنظیم کنید که برنام مثلا داره با ویندوز ۷ اجرا میشود. برخی از برنامه های قدیمی ممکن است با نسخه های قدیمی سیستم عامل کار کنند اما ممکن است در ویندوز ۱۰ مشکل داشته باشند. به همین دلیل مشکل سازگاری رخ می دهد. شما می توانید حالت سازگاری را تغییر دهید و برنامه را با بعضی از نسخه های قدیمی تر ویندوز تنظیم کنید. اگر در ویندوز ۱۰ برنامه بدون مشکل کار نمی کند می توانید ویندوز ۷ را امتحان کنید. برای تنظیم سازگاری کارهای زیر را انجام دهید:

 1. به محل نصب بازی بریود
 2. روی فایل exe کلیک راست کنید. Properties را انتخاب کنید.
 3. به سربرگ Compatibility بروید. گزینه Run This Program in Compatibility Mode For را انتخاب کنید.
 4. نسخه ویندوز را انتخاب کنید و برای اعمال تغییرات روی OK کلیک کنید.

خب با انجام این کارها و نصب برنامه های مورد نیاز دیگه نباید اروری بده اما اگه وارد بازی شدین و سپس ارور داد خارج شد یه بار سیستم را ریست کنید سپس وارد بازی شوید اگه مجدد ارور داد بازیتون مورد داره

این مقاله در حال تکمیل شدن میباشد …

 

 

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)